Centrum Re-Flex

09 kwietnia 2022

Brak komentarzy

Home Blog

Terapia radiofalowa

Terapia radiofalowa

Terapia Radiofalowa

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Badania dowodzą, że terapia ta przynosi efekty terapeutyczne, takie jak natychmiastowa ulga w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

TERAPIA FALOWA A EFEKTY TERAPEUTYCZNE:

ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI
Precyzyjne działanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej na hipertoniczne włókna mięśniowe wywołuje ich natychmiastowe rozluźnienie. Efekt miorelaksacji opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, które następuje już w trakcie zabiegu i jest odpowiedzialne za większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

REGENERACJA TKANEK
Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej. Prowadzi ona do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

REDUKCJA OBRZĘKÓW
Ściany tętniczek są powiększone, a prekapilary rozluźnione, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone. Prowadzi to do poprawy krążenia limfy, a następnie redukcji obrzęku.

ULGA W BÓLU
Głównym efektem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej jest działanie przeciwbólowe wynikające z rozluźnienia mięśniowego, redukcji obrzęku oraz regeneracji tkanek.

ZAKRES WSKAZAŃ TR-THERAPY
– Ból mięśni Tendinopatie
– Punkty spustowe
– Naciągnięcia / skurcze mięśni
– Bóle kręgosłupa (C, Th, L-S)
– Regeneracja mięśni
– Obrzęki

PRZECIWWSKAZANIA
– Ciąża
– Zaburzenia czucia
– Zmiany skórne
– Skłonności do krwawień
– Nowotwór
– Gorączka
– Infekcje
– Elementy metalowe, implanty
– Niemowlęta

Celem umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu z Centrum Rehabilitacji Re-Flex.