TERAPIA MANUALNA

150 zł

Metoda polegająca na ucisku odpowiednich punktów na ciele w celu przywrócenia równowagi mięśniowej

50 min

Poszukujesz najbardziej efektywnej metody rehabilitacji? Dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu? Terapia manualna jest dla Ciebie!

Terapia manualna

 

Polega na ucisku odpowiednich punktów na ciele w celu przywrócenia równowagi mięśniowej. Jak sugeruje sama nazwa, terapia manualna wiąże się z pracą rąk fizjoterapeuty na ciele pacjenta. Dzięki niej możliwe jest dokładne określenie patologii narządu ruchu oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Stosowana jest przy bólach kręgosłupa, uszkodzeniach stawów i tkanek miękkich, złamaniach, zwichnięciach, wadach postawy, stanach napięcia mięśni, nerwobólach, a także w leczeniu pooperacyjnym czy po urazach sportowych.

 

Wskazania

Zabiegi terapii manualnej skutecznie leczą między innymi:

  • bóle głowy i karku,
  • bóle korzonkowe,
  • rwę kulszową,
  • schorzenia bioder oraz kończyn górnych i dolnych,
  • dolegliwości typu migrenowego,
  • wady postawy, np. skoliozę,
  • zaburzenia snu,
  • bóle stawów kręgosłupa i kończyn.

 

Elementy terapii manualnej

Terapia Manualna składa się z diagnostyki oraz terapii. W ramach diagnostyki wykonuje się badania ogólne, badania manualne i testy ruchowe. Natomiast w terapii stosuje się szeroką gamę technik manipulacji, mobilizacji, trakcji, kompresji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych.

 

Korzyści terapii manualnej

Zdaniem fizjoterapeutów w naszym Centrum Rehabilitacji  terapia manualna jest najbardziej efektywną metodą rehabilitacji, która pozytywnie wpływa na poprawę ruchomości w stawach i na zmniejszenie, a nawet zniwelowanie dolegliwości bólowych. Aby przygotować pacjenta do zabiegu, a potem utrwalić efekt leczniczy zabiegów terapii manualnej i działać profilaktycznie stosuje się masaże lecznicze, poizometryczną relaksację mięśni oraz ćwiczenia rozluźniające lub wzmacniające konkretne partie mięśni całego ciała.

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na zabieg skontaktuj się z nami. Honorujemy Radzymińską Kartę Mieszkańca.

U nas jesteś w dobrych rękach! 😊

Bez kolejek

Indywidualne podejście

Komfortowe gabinety

Adres:

Falandysza 11/191, Radzymin

Umów się już dziś!

790 314 345

POWIĄZANE USŁUGI

Rehabilitacja

Rehabilitacja

Fizykoterapia

fizykoterapia

Rehabilitacja dzieci

Dzieci rehabilitacja