Dietetyk

80-199 zł

Indywidualna dieta dopasowana do twoich potrzeb i celów żywieniowych.

Indywidualnie

Chcesz schudnąć lub przybrać na wadze? Masz zaburzenia odżywiania? Masz alergie lub nietolerancje pokarmowe? Nasz dietetyk z wielką przyjemnością pomoże ci w osiągnięciu wszystkich twoich celów. Przyjdź i przekonaj się sam(a)!

Dietetyk zajmuje się wszelkimi zagadnieniami związanymi  odżywianiem i jego wpływem na nasze zdrowie. Pomaga w ustaleniu diety tym, którzy wymagają redukcji masy ciała lub zmiany trybu odżywiania. Zadaniem dietetyka jest również  edukacja w zakresie odpowiednio zdrowego żywienia. Zajmuje się także układaniem jadłospisów dla osób o szczególnym zapotrzebowaniu dietetycznym.

 

Kiedy wybrać się do dietetyka?

 • Chcesz schudnąć lub przybrać na wadze. To jedno z podstawowych zadań dietetyka. Specjalista przygotuje dla Ciebie indywidualnie dopasowaną dietę, dzięki której albo pozbędziesz się zbędnych kilogramów, albo przybierzesz na wadze
 • Zaobserwowałeś/aś u siebie zaburzenia w odżywianiu lub zmagasz się z zaburzeniami odżywiania. W takich przypadkach konieczna jest współpraca dietetyka z psychologiem, potrafiąca przynieść bardzo dobre rezultaty.
 • Występują u Ciebie alergie i nietolerancje pokarmowe. Wizyta u dietetyka to nie tylko znakomity sposób na znalezienie „winowajców” problemów żołądkowych i skórnych, ale także na uzyskanie pomocy w skomponowaniu odpowiednio zbilansowanej diety eliminacyjnej.
 • Jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Tak wyjątkowy okres w życiu kobiety wymaga szczególnego zadbania o to, co każdego dnia ląduje na twoim talerzu. W takich sytuacjach dietetyk pomaga w przygotowaniu diety, dzięki której maluszek będzie zdrowo rosnąć, a u mamy zostaną złagodzone nieprzyjemne dolegliwości.
 • Masz chorą tarczycę. Ten niepozorny narząd potrafi naprawdę namieszać w organizmie. Właśnie dlatego, oprócz leczenia farmakologicznego, warto umówić się na wizytę u dietetyka, który pomoże Ci w przypadku niekontrolowanego przyrostu ciała czy problemów z gospodarką węglowodanową.
 • Zmagasz się z problemami takimi jak zespół jelita drażliwego czy zespołem Leśniewskiego-Crohna. Pod tym pojęciem kryje się wiele dolegliwości i chorób, takich jak zespół jelita drażliwego, nieswoiste zapalenie jelit czy choroba. Każdej z nich towarzyszą nieprzyjemne, czasami wręcz bolesne objawy, które wyeliminować pomoże Ci właśnie dietetyk.

Czym jeszcze zajmuje się dietetyk? Pomoc odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty jest polecana w przypadku cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy efektu jo-jo. Dobrym pomysłem będzie też umówienie wizyty w przypadku, gdy chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe lub przejść na dietę wegetariańską lub dietę wegańską, dietetyk pomoże Ci odpowiednio zbilansować dietę, tak by uniknąć niedoborów żywieniowych.

 

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Jeśli wybierasz się do dietetyka, to pamiętaj o:

 • wynikach badań krwi (morfologia, panel tarczycowy i cukrzycowy, lipidogram),
 • 7-dniowym dzienniczku żywieniowym (nie jest to konieczne, jednak znacząco ułatwia konsultacje i znalezienie problemów w odżywianiu),
 • liście leków i suplementów, które przyjmujesz,
 • liście ewentualnych chorób, dolegliwości oraz alergii i nietolerancji pokarmowych.

 

Jak przebiega pierwsza wizyta?

 1. Wspólnie omówicie  jak wyglądają Twoje dotychczasowe posiłki, dolegliwości, przebyte choroby.
 2. Następnie omówicie Twój aktualnego stylu życia, sposób korzystania z aktywności fizycznych oraz upodobania kulinarne.
 3. Dietetyk wykona analizę składu Twojego ciała i pomiary antropometryczne
  (obwód w talii, w pasie, w biodrach).
 4. Wspólnie omówicie założenia indywidualnego planu żywieniowego, czas osiągnięcia wyznaczonych celów oraz harmonogram spotkań.
 5. Pierwsza wizyta potrwa ok. 60  minut. Cała rozmowa ma charakter poufny.
 6. Cena pierwszej wizyty to 150 zł.

 

Wizyta kontrolna bez jadłospisu indywidualnego

Konsultacja z dietetykiem najczęściej wypada tydzień po pierwszym spotkaniu i obejmuje:

 • Analizę składu Twojego ciała
 • Omówienie postępu dietoterapii
 • Skorygowanie Twojej diety

Przewidywany czas trwania wizyty kontrolnej – ok. 30 minut. Jej cena to 80 zł.

 

Indywidualny jadłospis 7- lub 14-dniowy

Indywidualny jadłospis to plan posiłków na 7 dni lub 14 z dokładnie rozpisanymi składnikami, których będziesz potrzebować, aby przygotować posiłek wraz z instrukcją przygotowania (przepisy).

Każdy jadłospis indywidualny, jest dostosowany do założeń dietoterapii. Dietetyk układając dla ciebie plan żywienia bierze pod uwagę Twoje gusta kulinarne, aby posiłki były nie tylko zdrowe i efektywne, ale i bardzo smaczne.

 

WIZYTA KONTROLNA + JADŁOSPIS 7 DNIOWY  – cena 149 zł

WIZYTA KONTROLNA + JADŁOSPIS 14 DNIOWY – cena 199 zł

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na zabieg skontaktuj się z nami. Honorujemy Radzymińską Kartę Mieszkańca.

U nas jesteś w dobrych rękach! 😊

Bez kolejek

Indywidualne podejście

Komfortowe gabinety

Adres:

Falandysza 11/191, Radzymin

Umów się już dziś!

790 314 345

POWIĄZANE USŁUGI

Masaż

Masaż

Masaż ajurwedyjski

masaż ajurwedyjski

Biała kosmetyka

kosmetyka